En lugn vecka i januaris tecken

Skrevs den

Vec­kans troll­karl var Tom Stone, han över­ras­kade och lurade gäs­terna som skrat­tade och applå­de­rade av för­tjus­ning.
Vi körde igång vår nya a´la Carte meny som är rik­tigt bra och gäs­terna gil­lade den.
Hel­gen blev rik­tigt bra med full­bo­kat både på fre­da­gen och lör­da­gen. Det var Mar­cus Pers­son och Tom Stone som trol­lade vid bor­den och senare på kväl­len gjorde en scenshow. Mar­cus gjorde ett rik­tigt bra utbry­tar­num­mer i Hou­di­nis anda och Tom visade magi i världs­klass. Hans num­mer med frå­ge­sport gick verk­li­gen hem hos publi­ken. Det num­ret är både humo­ris­tiskt och klu­rig och man und­rar hur det gick till.
Vi fick besök av några troll­kar­lar både i vec­kan och i hel­gen och det är all­tid lika trev­ligt när de dyker upp som gäs­ter.
Nu är det myc­ket för­be­re­del­ser inför feb­ru­ari månads pro­gram och ALLA HJÄRTANS DAG som blir något all­de­les extra hos oss på Magic Bar
Väl mött på Magic Bar denna veckan.



Skribent: Arne

Arne Nilsson, eldsjälen & krögaren, fick för 15 år sedan visionen om att skapa Skandinaviens enda restaurang med trolleritema. I december 2009 öppnade Magic Bar.



Journalfört under Nyheter. Spara gärna sidans webbadress.

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>